Рух добровольців

"Простір свободи"


Здоровий глузд переміг: Верховна Рада провалила Закон «Про вакцинопрофілактику інфекційних хвороб»

Верховна Рада 2 березня провалила законопроект № 4778 «Про вакцинопрофілактику інфекційних хвороб». Під виглядом боротьби за здоров’я нації його автори – депутати Сушкевич, Корж і Гайдаєв – по суті, пропонували створити систему «добровільно-примусової» вакцинації. Зокрема, не щеплені діти не могли б відвідувати освітні чи оздоровчі заклади, а дорослі отримали б заборону на професії. Крім того, законопроект передбачав масове використання вакцин в Україні без їх клінічних випробувань.

Активісти Руху «Простір свободи», що ініціював громадську кампанію «Щеплення: свобода вибору», відзначають, що аналогів такої дискримінації немає в жодній європейській країні. В рамках кампанії оприлюднено петицію, що вимагала відкликати законопроект № 4778, яку вже підписали понад 1200 людей.

Негативний висновок на проект дало й Науково-експертне управління парламенту, яке відзначило, що він порушує конституційне право дітей на освіту. Однак профільний комітет парламенту, всупереч думці експертів та громадськості, підтримав авторів проекту.

На щастя, здоровий глузд переміг, і замість необхідних для прийняття 226 голосів законопроект здобув лише 102 голоси (з них 98 – члени фракції БЮТ).

Результати поіменного голосування – тут.


01.03.2010