Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


ЛЮБИТЕЛІВ СМІТИТИ ШТРАФУВАТИМУТЬ НА 850 ГРИВЕНЬ – ЗАКОНОПРОЕКТ

ЛЮБИТЕЛІВ СМІТИТИ ШТРАФУВАТИМУТЬ НА 850 ГРИВЕНЬ – ЗАКОНОПРОЕКТ

Внести до Кодексу про адміністративні правопорушення нову статтю, що посилить відповідальність за накидання сміття, запропонували 9 народних депутатів з фракцій як більшості, так і опозиції. Відповідний законопроект (№ 9680) зареєстровано у Верховній Раді.
У разі його прийняття працівники міліції зможуть накладати штрафи в розмірі від 340 до 850 гривень за «викидання відходів, включаючи недопалки, обгортки, тару, будь-які інші відходи чи сміття» «за межі урн, контейнерів чи інших ємкостей, призначених для збирання, утилізації чи переробки сміття».
Внесення законопроекту ініціювали активісти руху «Простір свободи», стурбовані звичкою багатьох українців кидати сміття просто під ноги і безкарністю любителів смітити.
«Маса людей кидає сміття на зупинках, дитячих майданчиках чи в парках, навіть якщо до урни кілька метрів. Для багатьох це стало звичкою, подолати яку допоможуть високі штрафи. Досвід багатьох країн Європи, Азії та Америки свідчить, що без цього не обійтись», - заявив співкоординатор «Простору свободи» Юрій Пивоваренко. За його словами, низка громадських організацій пропонуватиме Верховній Раді якнайшвидше прийняти законопроект, а виконавчій владі – забезпечити його реальне виконання.
Разом з тим громадські активісти визнають, що очистити міста від сміття самими штрафами складно. «Вирішальним є свідоме ставлення до довкілля і власний приклад. Наприклад, ми готуємося до участі 28 квітня в  акції «Зробимо Україну чистою!», - десятки тисяч українців  власними руками приберуть сміття в парках та скверах», - повідомив Юрій Пивоваренко.

 


12.01.2012

Для друку

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати