Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


У КИЄВІ ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ ПРОТИ ВИСЕЛЕННЯ МУЗЕЇВ З ЛАВРИ

У КИЄВІ ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ ПРОТИ ВИСЕЛЕННЯ МУЗЕЇВ З ЛАВРИ

Громадські активісти, митці, вчені та інші небайдужі кияни зібралися 23 грудня біля стін Києво-Печерської Лаври на акцію «Не дамо виселити музеї з Лаври». У такий спосіб вони протестували проти рішення уряду виселити з території Лаври п’ять унікальних музеїв з 400 тисячами експонатів.
Учасники акції, організованої Рухом «Простір свободи», вишикувалися в чергу до Лаври, тримаючи таблички «Я люблю, відвідую, підтримую музеї Лаври». Відвідавши музеї, яким загрожує виселення, вони розпочали збір підписів під відкритим зверненням до Кабінету Міністрів.
Спроби уряду виселити музеї у зверненні названо «штучними й провокаційними». «Для виселення музеїв з Лаври немає жодних об’єктивних підстав. Єдине пояснення таких дій - бажання влади на догоду іноземним церковним і політичним центрам знищити в Лаврі споконвічний український дух», - говориться в документі.
Учасники акції закликали уряд переглянути рішення про виселення музеїв, заявивши про намір розгорнути широку громадську кампанію на їх захист.
Серед іншого, планується збір підписів проти дій уряду не лише в Києві, але й в інших містах, звернення до ЮНЕСКО, Міжнародної Ради музеїв ICOM та інших міжнародних організацій. Громадські активісти також заявили про готовність протидіяти спробам силою викинути музеї з Лаври і закликати до цього співвітчизників.
Призначена нинішньою владою адміністрація заповідника «Києво-Печерська Лавра» не дозволила журналістам, що висвітлювали акцію, пройти  на територію Лаври з телекамерами й фотоапаратурою. Охоронці фізично завадили тележурналістам зайти на територію, що викликало обурення присутніх.
Фото з акції – тут


22.12.2010

Для друку

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати