Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


Чи бути хресту на могилі Шевченка?

Чи бути хресту на могилі Шевченка?

Із закликом повернути хрест на Шевченкову могилу виступив Рух добровольців «Простір свободи». Учасники, організованої ним у травні 2009 року «Прощі до Тараса», навіть утворили символічний живий хрест на Тарасовій горі. На їхню думку, відновлення християнського символу на Чернечій горі має символічне значення: якщо українці піднесуть духовні цінності на найвище місце, вони легко здолають будь-які економічні й політичні кризи, адже причина цих криз – всередині нас.

Нинішнє зібрання стало реакцією на звернення «Простору свободи» до віце-прем’єр-міністра Івана Васюника з закликом підтримати ідею на державному рівні.

Корпорація «Укрреставрація» представила кілька варіантів вирішення проблеми, які дозволяють встановити християнський символ на могилі поета і водночас зберегти існуючий пам’ятник Кобзарю. Саме такий шлях: поєднання хреста й монумента – підтримали більшість учасників дискусії, серед яких - і відомий київський архітектор, народний художник України Анатолій Гайдамака, і головний архітектор реставрації музею Шевченка в Каневі Василь Безякін, і представники «Простору свободи» - заступник координатора руху В’ячеслав Ільїн та голова Київського осередку Тарас Пушкар.

Хрест на могилі Шевченка було встановлено одразу після його поховання у Каневі в 1861 році. Спочатку він був дерев’яним, а 1884 року встановлено чавунний хрест-пам’ятник. У 1923 році за рішенням комуністичної влади замість хреста на Тарасовій горі з’явилося погруддя поета, а 1939 – нинішній бронзовий монумент.


01.03.2010

Для друку

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати