Рух добровольців Простір свободи

Рух добровольців

"Простір свободи"

Ми у Facebook


Хто ми

Новини

Фотогалерея

Відео

Проекти

Наша структура

Як до нас приєднатися

Контакти

Наша кнопка:


Партнери:ЗДАЙ КРОВ / ВРЯТУЙ ЖИТТЯ
maidan.org.ua

greencubator


Припинити дискримінацію нещеплених дітей

Припинити дискримінацію нещеплених дітей

І не нав’язувати тотальну вакцинацію вимагали на прес-конференції в Києві учасники громадської кампанії „Щеплення: свобода вибору”.

Координатор кампанії, представниця руху „Простір свободи” Валентина Янчук, президент Ліги захисту громадянських прав В’ячеслав Костилєв, доктор біологічних наук Наталя Беліцер, лікар-педіатр Наталя Коломієць і журналіст Сергій Дібров навели факти зловживань у галузі вакцинації в Україні і шкідливого впливу бездумної вакцинації на здоров’я.

Центральною вимогою учасників кампанії є скасування норми статті 15 закону „Про захист населення від інфекційних хвороб”: „дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється”. Учасники прес-конференції закликали депутатів парламенту підтримати законопроект №2506, який передбачає скасування цієї норми, або хоча б звернутися до Конституційного Суду з поданням про визнання заборони на освіту нещеплених дітей неконституційною.

„Такої заборони немає ніде в Європі, вона суперечить Конституції і міжнародним зобов’язанням України, які гарантують право на освіту, - заявила координатор кампанії „Щеплення: свобода вибору” Валентина Янчук. - За умов, коли Генпрокуратура визнала вакцинацію в Україні небезпечною для життя, це значить, що держава ставить батьків перед вибором: піддавати життя дитини цій небезпеці чи за хабар отримати довідку про щеплення”.

Громадські організації, що беруть участь у кампанії, також вимагають відкликати з парламенту законопроект №4778, який передбачає заборону на професії для нещеплених громадян і переслідування батьків нещеплених дітей. На їхню думку, будь-яка вакцинація в Україні має бути добровільною, як у всій Європі, а спробам переслідувати її критиків (на кшталт нещодавнього звернення міністра охорони здоров’я до прокуратури) час покласти край.

За ініціативою „Простору свободи”, Ліги захисту громадянських прав, Фундації регіональних ініціатив, Демократичного Альянсу, громадських організацій „Центр громадянських свобод” та „Світло миру” в Інтернеті розпочато збір підписів на підтримку вимог кампанії.

На вулиці учасників прес-конференції підтримали пікетом активісти „Простору свободи”, які скандували „Ні – тотальним щепленням!”

До речі, в Україні (як і в усіх країнах Європи) більшість громадян негативно ставиться до масової вакцинації. 83% учасників телефонного опитування, проведеного 28-30 жовтня Інститутом Горшеніна, не підтримують рішення Верховної Ради про ухвалення закону, згідно з яким дітей не прийматимуть в дитсадки і школи без паспорта щеплення. При цьому 28% вважає, що прищепні паспорти купуватимуться, 25% заявили, що здоров'я людей погіршиться через неякісні вакцини або побічні ефекти, і 10% вірить, що в результаті ухвалення нового закону та своєчасної вакцинації здоров'я людей покращиться.

Див. також додані ФОТО


22.11.2009

Для друку

Фотогалерея
Фотогалерея

Рекомендуємо
прочитати